Get Adobe Flash player

NZOZ Stomatologia - Protetyka Grzegorz Fulara

Wizyty domowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, wykonujemy protezy zębowe bez konieczności przychodzenia do gabinetu. Wszystkie etapy wykonywanych prac, do których niezbędny jest pacjent, odbywają się w Jego domu. Często bowiem się zdarza, że dotarcie do gabinetu jest dla wielu ludzi utrudnieniem, czy to ze względu na wiek, czy to chorobę lub też przez brak możliwości dojazdu. Dlatego wystarczy wcześniejszy kontakt, uzgodnienie dogodnego terminu, aby wyżej wymienione powody nie uniemożliwiły wykonania protez zębowych.

Dlaczego proteza zębowa jest tak ważna?

Bowiem ma ona zastępować nam nasze własne zęby. Gdy tych zębów już nie ma, jesteśmy zmuszeni do zastąpienia całych łuków zębowych lub częściowych braków, czymś sztucznym. Konieczność uzupełnienia takiego wynika nie tylko ze względu na wygląd. oczywiście jest on ważny i za pomocą protezy możemy korygować w pewnym stopniu rysy twarzy. Możemy sprawić, że policzki i wargi staną się bardziej napięte a zmiana wysokości zgryzu sprawi, że z naszego obliczą znikną niektóre fałdy i zmarszczki pojawiające się tam po utracie zębów (gdy dolna i górna szczęka pozbawione oparcia zbliżają się do siebie). Wreszcie możemy dobrać sobie zupełnie nowy „garnitur” sztucznych zębów. Bardzo ważnym, jak nie najważniejszym jest odbudowa narządu żucia. Bez prawidłowego jego funkcjonowania, zaburzeniom ulegają inne układy, choćby pokarmowy, za którym się kryją zaburzenia odżywiania, cukrzyca, czy tez choroby krążenia.

Dlatego protezy zębowe to inwestycja nie tylko w wygląd, lepsze samopoczucie i zwiększenie pewności siebie, ale także inwestycja w swoje zdrowie.

jesteśmy na facebooku

Pomoc stomatologiczna

Protezy dentystyczne