Get Adobe Flash player

NZOZ Stomatologia - Protetyka Grzegorz Fulara

Wybielanie zębów

Każdy z nas chce posiadać piękne zęby. Niestety, nie zawsze genetyka nas w nie wyposażyła. Jak łatwo jest zauważyć, zdrowy uśmiech to nie wyłącznie zasługa genetyki, lecz również właściwej profilaktyki. Obecny tryb życia nie służy posiadanym przez nas zębom. W takim wypadku niezbędne jest wybielanie zębów. Mamy możliwość to zrobić i w gabinecie stomatologicznym, jak i również samemu w domu.

Wybielanie zębów w dzisiejszych czasach jest bardzo popularne. Wiele osób, chce sprawić, aby ich zęby odznaczały się na tle tłumu, a najlepszym sposobem na to jest po prostu ich wybielenie. Każdy może sobie wybielić zęby, wybrać z szerokiej gamy zabiegów prowadzących do rozjaśnienia barwy zęba .

Jednym ze sposobów wybielania dostępnym w większości gabinetów jest naświetlanie specjalnymi lampami. Na zęby nakładany jest żel zawierający nadtlenek wodoru, a następnie naświetla się je lampą, chociaż w niektórych systemach wybielania nie jest to konieczne – światło jedynie przyspiesza działanie żelu. Zabieg trwa około godziny.

Wybielanie zębów ekspresowe - po zabiegu ekspresowego wybielania zębów przez dwie godziny nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Aby utrwalić efekt białych zębów przez dwie doby po wybielaniu trzeba stosować tak zwaną białą dietę, czyli unikać pokarmów i napojów barwiących takich jak buraczki czy czerwone wino. Przez dobę poleca się również unikać spożywania zimnych i gorących napojów z powodu możliwości wystąpienia tymczasowej, mijającej nadwrażliwości zębów.

Tańsze, ale przeznaczonej dla bardziej cierpliwych pacjentów jest wybielanie zębów nocne - wybielanie nakładkowe. Pacjent dostaje indywidualnie wykonane elastyczne nakładki, które wypełnia się żelem i zakłada na noc przed snem. Kurację stosuje się przez dwa tygodnie a efekty pojawiają się stopniowo.

W naszym gabinecie w Piotrkowie Trybunalskim wykonujemy zabieg wybielanie zębów metodami:

gabinetowa - przy pomocy specjalnej lampy - zabieg jest jednorazowy i polega na położeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowanie poprzez światło akceleratora. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Zabieg trwa ok. 45 minut, a efekt widoczny jest około 2 lata.

metoda domowa tzw. nakładkowa - pobieramy na pierwszej wizycie wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby, które oddajemy na następnej wizycie. Pacjent w domu aplikuje do nich środek wybielający i pozostawia na zębach (ok. 8h) przez 7-14 dni. Czasami podczas wybielania występuje nadwrażliwość zębów na zimno. Wówczas stosujemy fluor lub ozon-zwalczający nadwrażliwość.

jesteśmy na facebooku

Pomoc stomatologiczna

Protezy dentystyczne